Get Adobe Flash player

Şehircilik

Sevimli, güzel, kullanışlı ve her köşesi tarih kokan bir Avanos imar edeceğiz.

Otopark ve Trafik

Şehir merkezindeki park problemi çözülecektir. Başıboş trafik akışı, sağlıklı hale getirilecektir. Otopark alanları açılacaktır. Otobüs durakları düzenlenecektir.

Parklar

Mevcut parklar düzenlenecektir. Her mahalleye çocuk bahçesi ve yeni parklar kurulacaktır. BAYRAM TEPESİ’nin doğal dokusunun korunarak teraslanması ve çevre düzenlenmesinin yapılması suretiyle, her yaş grubu için ‘SEYİR ve SOHBET TEPESİ’ haline getireceğiz.

İmar

Avanos ihmal edilmiştir !

Avanos Hastanesi projesinin başından geçen serencemeyi hepimiz biliyoruz…!
Biz bu işin takipçisi olacağız.

Tamamlanmış veya yarım kalmış konut kooperatiflerinde, belediye ile ilgili mülkiyet ve şuyu sorunları acilen çözümlenecektir.

Avanos, çekirdeğinde bunalgın yaşamaktadır ve bu yükü şehir taşıyamaz durumdadır. Çekirdeği kırıp, Avanos’u çeperine taşıyacağız; Avanos’u büyüteceğiz.

Avanos’un mimari görünümünde kirlilik teşkil eden çirkin yapılar ıslah edilecektir.

Şehir merkezi yamalı bohça gibi; taş, beton, asfalt, parke, toprak vb. kaplamalardan oluşmaktadır. Böyle mi olmalıdır ?

Mevcut umumi WC’leri ıslah edeceğiz; gereken yerlere yenilerini yapacağız.

Yeni ve eski mahallelerde her türlü alt yapı ve üst yapı hizmeti imar kurallarına uygun, en modern biçimde gerçekleştirilecektir.

Bahçeli Evler Mahallesi çok büyüktür, yeni mahalleler oluşturacağız.
Çavuşin’in Avanos’a ait bir mahalle haline getirilmesini sağlayacağız.

5 yılda, 400.000 adet iğde ağacı dikilecektir. Çünkü, bölgemiz iklimine en uygun ağaç cinslerinden biridir. Böylece şehrimiz bütün mayıs-haziran aylarında miski-amber gibi kokacaktır. Ayrıca iklimimize uygun diğer ağaç türleri de ihmal edilmeyecektir.

Cenaze işleri bir düzene konulacaktır. Mezarlık yolları taşla kaplanacak, yeni giriş kapıları ve merdivenler yapılacaktır. Mezarlıktaki ağaçların bakımı ve korunmasının yanı sıra, yeni ağaçlar da dikilecektir. Özetle mezarlığın çevre düzenlemesi; bekçisi, yolu, suyu, WC’si, ağaçlandırılması, ulaşımı vb. her konu çözümlenecektir.

Ölüsüne saygısı olmayanın, dirisine saygısı olur mu ?

Gelişen teknoloji ile insanımız daha modern bir hayat sürmek istemektedir. Bu durum çoğu kez onu ekmeği dışarıda arama zorunluluğuna itmektedir. Ulaşım imkanlarının çok gelişmesine rağmen, insanımız ailenin yaşlı bireylerine daha az zaman ayırabilmektedir. Bu durum yaşlıları daha fazla yalnızlığa ve giderek terkedilmişliğe götürmektedir. Böylece onları konu komşuya muhtaç bırakmadan ‘YAŞLILAR YURDU’ projesi ile bizleri doğuran atalarımıza sahip çıkmak, boynumuzun borcudur.

Yoksullar ve güçsüzler için, Avanos Gönül Aşevini kuracağız.

İlçemizin gelişimini ve mimari görüntüsünü olumsuz yönde etkileyen binaların ıslah edilmesiyle, köprü başı meydanı ve orta mahalle genişletilebilir. Ticari hayatı canlandırmak için, ilçemizin dokusuna uygun, Selçuklu kervansaray mimarisinin en özgün örneklerini teşkil eden bir tarzda, yöresel taştan 120 dükkan ve işyerinden oluşan alışveriş merkezinin yapılması.

Avanos’un kalkınması, geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi için, öncellikli olarak sunduğumuz bu önerilerin halkımızca değerlendirilmesi, kabul edilmesi ve gelecek fikirlerle geliştirilmesiyle projelerimiz peyderpey halkımızın hayatını kolaylaştırmak ve mutluluğunu arttırmak için hizmete sunulacaktır.

Avanos’lular kentli fakat köyde yaşıyor. Siz buna layık değilsiniz!

Avanos’a kıyılmasın !